i
i
i
i

Základní informace a třídy

4. října 2014 v 13:00 | Lady Psychotronia |  The Beast | Info.V5 - Upíří virus; se jmenoval Sanguis Morbus, z latiny nemoc krve.

Moderní jméno, nicméně je založen na pěti druzích viru, třída A, B, C, D a E.

Je starý a silný, nečasté viry přenášející se krví a stále se nezná jediný lék.

Úplně mění tělo oběti; tělo se stává obtížnějším, což dramaticky zvyšuje jeho odolnost; lidské špičáky vypadnou a téměř okamžitě je nahradí nové; objeví se celá sada nových šlach a svalů pro zrychlení těla a regenerace krve je pětkrát rychlejší než lidská, pokud se stále krmí na lidské krvi.

Měniči - Upíři, kteří mění lidi bez navázání se na sebe navzájem, je přemění na rebely. Jsou to kriminálníci, protože šíření viru je zločin.

Den probuzení - Den, kdy se člověk zcela promění na upíra. Mnoha z nich na den probuzení myslí jako na den, kdy byli pokousáni, ale správný den, jak napovídá jméno, je den, kdy se probudí z transformace.

Transformace je pro každého jiná, závisí na krvi měniče a jejich vlastní; může trvat několik dní, týdnů, nebo nejvzácněji měsíců, než se oběť probudí.

Mnoho klanů považují den probuzení jako náhradu za lidské narozeniny, protože všechny myšlenky na minulý život zapomenou. Obvykle je to Pán, kdo z organizuje večírek na počest pro jeho chráněnce.

Narození upíři den probuzení neslaví.

Třída upírů A - Jsou to plno hodnotní upíři s rodiči tak též upíry. Většina z nich patří ke šlechtě, pocházejících ze starých a bohatých rodin. Plnokrevní upíři jsou velmi ojedinělí, protože mnoho z nich zemřou dříve, než se narodí, protože je pro tělo dítěte virus až moc silný, aby ho dokázali přijmout. Tato třída je nejsilnější.

Třída upírů B - Narozen s upířím i lidským rodičem, narozen napůl. Jsou silní a mnoho z nich pochází taktéž z významných rodin, nicméně nejsou tak silní, jako nikdo z třídy A.

Třída upírů C - Třída C je nejčastější třída. Jsou to ti, kteří bývali lidmi a byli proměněni někým z tříd A nebo B. Jsou jediní, koho nazývají "Chráněnci", ti, kteří mají svého Pána a novou rodinu, jsou 100% při smyslech a jejich virus je řízen Pánovou krví.

Třída upírů D tzv. Rebelové - Oběti upíří přeměny. Nemají Pána nebo příjmení. Bez jakéhokoli upířího spojení a krve, která by kontrolovala jejich virus. Jsou oslabení a nemají vlastnosti, jako normální Chráněnci. Mnoho z nich ztratí vzpomínky, ale zůstanou při smyslech a vnímající svět kolem sebe. Jsou to zuřící upíři bez kontroly, loví ve smečkách a jsou také dost chytří na to, žít mezi lidmi jako žili i před proměnou. Rebelové jsou slabší než Chráněnci nebo ostatní upíři. Jejich kousnutí může být fatalní pro člověka nebo je přeměnit na Bestie.

Tento druh je alergický na slunce, může jim z působit na dlouhé hodiny těžké popálení kůže.


Třída E / Bestie - Jsou to oběti Rebelů. Když se virus dostane do jejich krevního oběhu, může je buď zabít, když je virus moc silný na to, aby jej vydrželi, ale můžou přežít, čímž jim zbude jen zvířecí bud pocházející z viru.

Mají dlouhé silné drápy, špičáky delší než ostatní upíři a nejsou při smyslech, jsou divocí a nedůvěřiví i k vlastnímu druhu, zaútočí na každého, koho uvidí.

Jsou stvořeni k životu v noci, jejich oči jsou přesným opakem normálních, aby mohli lépe vidět ve tmě. Jejich kůže je extrémně citlivá na slunce; pod jeho paprsky virus zapůsobí tak, že jejich krev zareáguje jako kyselina v jejich žilách a ničí orgány zevnitř.

Kousnutí bestie je pro člověka automaticky smrtelné. Nemůžou změnit nikoho.

Hybridi - Vzácné bytosti, přeměněny Rebely a následně nakrmeny krví Upíra z třídy A nebo B. Můžou být sice při smyslech, ale jsou vysoce ilegální; děsí upíří komunity.

Těch několik málo, kteří byli zaznamenáni, jsou známí tím že mají dvě podstat, být napůl bestie a napůl upír. Jejich síle se dá srovnávat s tou třídy B, či dokonce třídy A, a to je důvod, proč se jich upíří komunita tak bojí.

Jejich chování není známé; existují případy, kdy lidé tvrdí, že jsou násilničtí a nebezpeční, jiní tvrdí, že se dokáží excelentně ovládat a jsou schopní žít s ostatními v soužití s druhými. Tribunál ovšem jejich existenci zakázal. Ten kdo Hybrida stvoří a bude ho krýt, je automaticky potrestán smrtí, nebo exilem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama