i
i
i
i

Životní poslaní | short story + zamyšlení |

13. března 2015 v 13:41 | Lady Psychotronia |  short stories na téma týdne
Muž s kapucí na hlavě, pohled smrti nes
Nebyl obyčejným mužem, to se dalo vidět hned,
V očích smrt vepsaná, v ruce kosa naostřená,
krve všude v nedohled.

Muž se usmál, rukou kapuci sjat,
nebyl katem, nebyl vrahem, ba naopak.
Nesl ale klid a mír, odpočinek, střežíc jej jako poklad.


Chlapec s odfrknutím odhodil knížku na sedačku vedle sebe, a podíval se z okna. Pršelo, bylo šero a on neměl nic co na práci a proto vytáhl první knížku z knihovny, která mu padla do oka. Bylo spíše jen tím názvem. Životní poslání… Kdo by kdy měl jako životní poslání vraždit lidi na potkání? Byl to pro něj jen žvást a nesmysl, ale to ještě nevěděl, že by snad on mohl být stejným… Nemilosrdně vraždit, užívat si křik ubohých lidí… Proč jen mít nudný život, když může být plný nádherné tmavě karmínové barvy?

Chlapec musel zakroutit hlavou a odklonit hlavu zpět do místnosti. Neměl to číst… Jen mu to přivádí ještě nesmyslnější myšlenky, než měl předtím, nechal proto knihu ledabyle položenou na gauči a rozešel se pryč z pokoje, neznámo kam, ale jedno bylo jisté…

Jeho životní poslání ho tak jako tak postihne…

|| 193 slov ||


Vím, poezie mi nejde, ale někde se to člověk musí naučit, no ni?
Jinak jsem si řekla,že když nebudu psát povídky, tak aspoň jednou týdně můžu vydat nějakou tu blbost na téma týdne, s víc jak 150 slovy… Takže tak.
Jenom malé zamyšlení…
Životní cesta může být jakákoli a dle mého se mění i s naším rozhodnutím, takže nám jen tak nemůže být přidělena bohem… Ano nejsem žádného vyznání, i když si o mě mnoho lidí myslí, že jsem satanistka…
Nošení černé barvy, opačného pentagramu a kreslení si lidí (hlavně žen) v masce ďábla s opačným křížem tomu asi k přesvědčení že nejsem moc nepomáhá… kekeke…
Nicméně… to, že se rozhodnete stisknout spoušť je na vás… Než někoho uhodíte, je to vaše rozhodnutí, takže vaše životní poslání je zvoleno až jedním zásadním okamžikem v životě… Nevybíráme si ho tak často… Třeba poslání léčit a zachraňovat lidi jako doktor, trestat zločin a obhajovat nevinné je jedna z věcí, kterou si člověk může vybrat, když to ve většině případů nevyberou jejich rodiče.
Být vrahem taky není zrovna normální poslaní, ale někdo to dělat musí. Někdo musí regulovat počet lidstva, protože přirozená smrt kolem 70 - 85 letech je to opravdu pozdě, a za tu dobu se narodí více lidí, než-li umře. Takže i toto poslání je jistým způsobem důležité.
Snad je všem jasné, že jednou všichni umřeme, takže je jedno, co kdo v životě dělá, jen chci podotknout, že mě by sice také nebylo příjemné, kdyby mi někdo zabil kamaráda či někoho z rodiny, jakožto teď v předešlých dnech jsem přirozenou smrtí přišla o jednoho člena mé rodiny, ale nic moc si z toho nedělám, je to prostě další etapa života, kterou si projde každý.


|| 286 slov ||


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

kdo tady byl?

JÁ!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama