i
i
i
i

Posedlí dokonalostí - originalita neexistuje.

7. března 2017 v 21:57 | Lady Psychotronia |  Skládka shitů mých, co z pusy já vyklopím.
Není to už dlouho, bylo to tady vždycky, už od prvního dne co jsme narození jsou v nás vkládány velké naděje, plány rodičů a všech okolo, učitelů ve školkách, školy jsou na tom ještě hůře, chtějí aby jsme byli dokonalí, proto nás známkují, ukazují že ti kteří mají horší známky jsou ti špatní, měli by se zlepšit, ale ani ti kteří nikdy nedonesli špatné ohodnocení nejsou dokonalí.


Lidé jsou přehlcení tou krásou a dokonalostí hledanou médii, ale co mají ti ostatní, kteří nejsou jako oni? Ti co jsem jednoduše jiní… aspoň v nějakém smyslu.

Pak začínají problémy jménem mentálních a psychických onemocnění, ale začíná to už v raném věku, všechno co se dělo když jsme byli mladí se na nás nakonec podepíše, naše myšlení je tak nastaveno. Nikdy by mě nenapadlo něco neudělat když to řekne můj otec, protože když jsem byla malá a něco jsem po něm chtěla, okamžitě se zvedl a šel to udělat, ale když jsem o to požádala matku, řekla, že to udělá později, díky tomu jí ani neposlouchám a pak nastávají všechny ty konflikty které máme, protože tohle podle ní není dokonalé chování, ale co ta dokonalost vůbec je?

Znamená dokonalost pro ženy a slečny mít dokonalý make-up, obočí do toho správného úhly, konturování podle toho jaký máme obličej? Jde o to být i hubena? V poslední době spíše mít velký zadek a prsa ale žádný tuk na těle? Dokonalé vlasy, nijak moc svým vzhledem křičícím do světa?

Co to znamená pro muže? Dokonale vypracovaná postava, vousy nebo dokonalý sladký obličej po kterém letí spíše třináctileté holčičky které pak pláčou na sociálních sítích jak moc jsou zklamané láskou?

Dokonalost je moc přeceňovaná, dokonce i v umění, které se musí jako všechno jiné prostě naučit, psaní taktéž… ale jak toho lidé chtějí docílit když se pak stejně snaží dostat své místo něčím novým, co může být sebe-ošklivější, ale když to někdo uzná, začne to být dokonalé a budou to chtít všichni?

Nechápu podstatu už vůbec ničeho, dokonalost mi začíná říkat naprosto nic. Neměl by člověk být prostě svůj? Není to o tom, že by se člověk měl přestat snažit, ale proč všichni chceme docílit něčeho co už měl někdo jiný? Proč nemůžeme být prostě něčím originální? Originalita už asi prostě vážně neexistuje, ale jen ta mediální dokonalost.

+++

Psát na tohle téma mě napadlo při cvičení kresby, říkala jsem si proč to prostě nemůže být perfektní a dokonalé, a pak mě to trklo... proč tak moc lačím po dokonalosti, když můžu dělat chyby, a proč vůbec hledám dokonalost u někoho jiného, když stejně svůj styl pochytil asi od někoho jiného... Celkem mi to přerostlo přes hlavu.

Celkově tohle téma je deep as my ass... Ew...
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ady | Web | 8. března 2017 v 1:06 | Reagovat

Nic na tomhle světě není dokonalé. To co si napsala prostě všechno skvěle vystihuje. Proč se všichni snaží být dokonalí? Stačí když prostě budeme sví. Originální. Dokonalost není důležitá, originalita ale ano. Jenže no...

2 Tomiko Natsuki | Web | 8. března 2017 v 9:04 | Reagovat

Krásne si to vystihla! Nikto nie je dokonalý  a v poslednej dobe ani originalny. Taktiež nič nie je dokonale... ak áno, tak individuálne pre jednotlivca môže byt niečo dokonale pretože on sk to tak urobí aby to PRE NEHO tak bolo. Nikto by to čo je pre neho dokonale podsúvať ostatným aby sa tým riadili.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama